rozporządzenie do osi 4

Moderator: ekspert_PK

Re: rozporządzenie do osi 4

Postprzez wojciech szramek » Pon Lut 22, 2010 2:18 pm

Panowie! Możliwości inwestycyjne, jakie niesie ze sobą oś 4, są zdecydowanie odmienne do potencjalnych inwestycji realiowanych w osi 2. I taki był cel osi 4, z którym ja jako rybak zgadzam się w 100%. Inwestycje stricte rybackie (np. remont stawów, budowa magazynow, budowa stawu, zakup specjalistycznych śr. transportu, itp) są realizowane z priorytetu 2 osi, na które pula pieniędzy jest spora. Oś 4 natomiast daje szanse na rozwój w kierunku, który do tej pory niestety w naszym kraju nie funkcjonuje, z winy tylko i wyłącznie nas, rybaków. Dlaczego spada sprzedaż karpia (do roku 2008)? Dlaczego klienci szukają innej ryby? A może szukają "normalnych" warunków jej zakupu? Dlaczego karp jest niedostępny przez 330 dni w roku? W celu zmiany tej sytuacji stworzono oś 4, która daje szansę nadrobienia w jakiejś chociaż małej części zaległości w tej dzidzinie. Rybacy (ja również) bez patrzenia w przyszłość w sposób kompleksowy, szeroki, bardzo otwarty, nie dadzą sobie rady na zmieniającym się rynku i wymrą. Sami niszaczymy szanse jakie przed nami stoją. Mamy olbrzymi potencjał produkcyjny! Dlaczego go nie potrafimy wykorzystać (pomijająć problem patogenów)? Tłumaczymy, że ludzie nie kupują, narzekamy. Zamiast tego należy zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Pozyskanie funduszy z 4 osi, w porównaniu do innych środkó UE, jest sprawą bardzo błachą. UE w tym względzie poszła nam na rękę, bardzo. Ale my i tak narzekamy i krytykujemy, bo taka jest już nasza natura. Zmieńmy obraz naszej rzeczywistości, zmieńmy nasze spojrzenie na problem rybactwa, spójrzmy na każdego Polaka i europejczyka jako potencjalnego nabywcę karpia i zastanówmy się jak mu sprzedaż tą rybę! Jak się zastanowimy, zobaczymy na ile rzeczy można pozyskać fundusze z osi 4. Powodzenia i do pracy!
wojciech szramek
 
Posty: 91
Rejestracja: Wto Wrz 23, 2008 3:47 pm
Miejscowość: Landek k/Bielska-Białej

Re: rozporządzenie do osi 4

Postprzez rybak » Pon Lut 22, 2010 3:26 pm

Krajan,co ty taki pesymista jesteś? Ja wybieram się na walne zatwierdzić strategię i niech sie dzieje wola Boża...Może powyciągamy środki na inwestycje w gospodarstwach. Popatrz na Grecję : przez lata wyciągali kasę z Unii fauszując dokumentację a teraz wszyscy debatują jak im pomagać...
pozdrawiam
rybak
rybak
 

Re: rozporządzenie do osi 4

Postprzez krajan » Pon Lut 22, 2010 10:36 pm

Do Pana Wojciecha Szramka.
Czytając Pana post mam wrażenie, że mówimy o innym rozporządzeniu dot. Osi 4.
Czy na pewno czytał Pan treść rozporządzenia. Jeśli tak to proszę o garść konkretów, a nie frazesów.
Pozdrawiam
krajan
 

Re: rozporządzenie do osi 4

Postprzez obwieś » Sob Mar 06, 2010 3:55 pm

najpierw zlikwidowaliśmy większość rynku pracy w śródlądówce, zanikła "rybackość"
w rejonach dobrze poinformowanych powstały efemerydy powiązane i uzależnione od rybek wszelakich (chwała im za to),
a ja mam pytanie: co się dzieje LGR - em i jego strategią gdy w czasie realizacji programu spadnie "urybaczenie'' rejonu ?
na terenach po-PGRowskich były różne formy pomocy, może by tak coś wg tego wzorca.
obwieś
 
Posty: 81
Rejestracja: Sob Wrz 19, 2009 7:45 pm
Miejscowość: Sławoszowice

Poprzednia

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

cron