KHV

Moderator: ekspert_PK

KHV

Postprzez gość » Wto Lut 09, 2010 7:06 am

Czy ktoś wie, czy jest program zwalczania KHV i czy są odszkodowania z weterynarii za straty spowodowane KHV.
gość
 

Re: KHV

Postprzez KRAJAN » Wto Lut 09, 2010 1:09 pm

gość napisał(a) :
> Czy ktoś wie, czy jest program zwalczania KHV i czy są odszkodowania z
> weterynarii za straty spowodowane KHV.

To co ja wiem na ten temat, to to, że KHV jest choroba zwalczaną z urzędu. Gospodarstwa muszą min. raz w roku robić badania na obecność wirusa. Jest zakaz obrotu rybą zarybieniową zarażoną. Ryba zarażona powinna być zutylizowana, chyba, że jest to handlówka i Powiatowy Lekarz Wet. wyda nakaz sprzedaży na cele handlowe do końca grudnia. Jeżeli Powiatowy wyda nakaz utylizacji, masz prawo zażądać od niego rekompensaty. Z tego co się orientuję to nie dysponują oni pieniędzmi na ten cel, dlatego nie wydadzą nakazu.
Jeśli napisałem błędnie proszę o poprawienie.
Pozdrawiam.
KRAJAN
 

Re: KHV

Postprzez rybaki » Wto Lut 09, 2010 3:51 pm

W woj. podkarpackim w 2009r. zwrócono za ryby przeznaczone do utylizacji decyzją lekarza weterynarii. Szczegółów nie znam. Może ktoś zna podobne przypadki w innych województwach?
rybaki
 

Re: KHV

Postprzez Gość » Sob Lut 20, 2010 8:36 pm

drażliwy temat nikt go nie porusza a prędzej czy póżniej wszytkich to czeka
Gość
 

Re: KHV

Postprzez PAN KARP » Nie Lut 21, 2010 12:50 am

Prawdopodobnie w marcu w woj. świętokrzyskim odbędzie się konferencja na temat KHV, którą będzie współorganizował też Pan Karp. Gdy będą pewne szczegóły, zawiadomimy na http://www.pankarp.pl
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: KHV

Postprzez obwieś » Pon Mar 08, 2010 7:21 pm

program ochrony przed ch. zakaźnymi każdy producent musi realizować sam /też go stworzyć/,
jak ma on wyglądać - zgodnie z przepisami krajowymi i UE ?!?!@?/;0)
co ma zawierać - głównie przeniesienie kosztów z nadzoru wet. na producentów.
pozdrawiam
wb.
ps są już powiaty gdzie gospodarstwa rybackie mają określone terminy wykonania /decyzje administracyjne/
obwieś
 
Posty: 81
Rejestracja: Sob Wrz 19, 2009 7:45 pm
Miejscowość: Sławoszowice

Re: KHV

Postprzez Gość » Wto Mar 09, 2010 6:15 pm

gdzie badacie ryby na khv we (frankfurcie nad odrą jest najtaniej a u nas badanie w zabieńcu kosztuje ponoc 500zl)
'
Gość
 

Re: KHV

Postprzez PAN KARP » Śro Mar 10, 2010 12:06 pm

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią - Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii organizuje w dniu 26.03.br ogólnopolską konferencję poświęconą zagrożeniom i perspektywom hodawli rybackich (w tym KHV) . Początek konferencji o godzinie 10.00 w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach - szczegóły w aktualnościach na www.pankarp.pl wkrótce.
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: KHV

Postprzez Gość » Śro Mar 10, 2010 2:27 pm

witamm jedzie ktos z lubuskiego możemy zabrac sie jednym autem
Gość
 

Re: KHV

Postprzez rybak44 » Czw Mar 11, 2010 1:32 pm

Przepytajcie w Kielcach dokładnie Głównego Lekarza Weterynarii odnośnie KHV. Czy ma program zwalczania, plan , kasę?
rybak44
 

Re: KHV

Postprzez PAN KARP » Czw Mar 11, 2010 1:58 pm

Witam, tak dla jasności, zaproszenie na konferencję w Kielcach kierujemy do wszystkich rybaków, niezależnie od przynależności organizacyjnej
PAN KARP
 
Posty: 244
Rejestracja: Śro Sty 24, 2007 7:07 pm

Re: KHV

Postprzez Karpiarz » Sob Mar 27, 2010 9:37 am

Witam, byłem wczoraj na konferencji weterynaryjnej w Kielcach. Podobało mi sie to, że było to spotkanie rybaków (duża sala pełna prawie) z weterynarią zorganizowane na zasadach równości. Mam niedosyt też, bo nie wszystko zostało tam powiedziane o KHV, mimo, ze był obecny Główny Lekarz Weterynarii Kraju, ale dobrze, że takie spotkanie sie odbyło. Deklaruje udział w nastepnych takich konferencjach.
Karpiarz
 

Re: KHV

Postprzez ryba » Sob Mar 27, 2010 10:30 am

Byłem również w Kielcach. Konferencja merytoryczna. Główny Lekarz Weterynarii odpowiedział( na piśmie !!) na 10 pytań
dot. KHV zadanych przez rybaków. Wskazał kierunki. Czy rybacy wezmą się za temat? Nie wiem.Jeżeli nie, to temat weżmie sie za nich i wtedy ( z pustymi stawami) te wszystkie organizacje rybackie które powinny działać w ich imieniu będzie można odesłać na śmietnik rybackiej historii.
ryba
 

Re: KHV

Postprzez giza » Sob Mar 27, 2010 1:20 pm

Koledzy, zapomnijcie o KHV !
Wirusa mają wszystkie karpie. Dobierzcie odpowiednio obsady do warunków tlenowych oraz żyzności ( min 50 % przyrostu z naturalnego ), nie dopuście do chorób zgorzelowych, a nie będzie u was śnięć !
Zagadka : ryba zapakowana w worek z tlenem, dowieziona do Frankfurtu w dobrej kondycji KHV ujemne, ta sama ryba wysłana kurierem do Puław, badana w stanie śniętym po 2-3 dniach KHV dodatni.
Dlaczego ?
giza
 

Re: KHV

Postprzez fishy » Sob Mar 27, 2010 8:34 pm

najciekawsze stwierdzenie GLWet podczas konferencji: przecież sami chcieliście (jako hodowcy) wpisać KHV do listy chorób zwalczanych z urzędu....
ja mam wrażenie, że jedynym podmiotem, który tego chciał to chyba PIWet Puławy ;)
fishy
 
Posty: 61
Rejestracja: Pon Cze 01, 2009 1:33 pm
Miejscowość: świętokrzyskie

Następna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości