jaka cena na swieta - KARP

Moderator: ekspert_PK

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Gość » Śro Gru 21, 2022 12:00 am

Na początku listopada wśród rybaków gruchnęła wieść, że przetwórnie płacą 20 pln za kg karpia. Mimo kiepskiego roku hodowlanego, wysokich cen paszy, szalejącej inflacji cena 20 pln netto była ceną godziwą. Zaczął się wyścig cen. 22 pln,.. 24 pln... 28 pln.... w hurcie dlaczego nie, skoro przetwórnie płacą 20 pln?. Skoro tego karpia jest mało, pomyśleli detaliści, to dlaczego nie sprzedawać go po 34 pln? 90 pln za płata, dawaj pan. Klient przyszedł, popatrzał, pokiwał głową. Skoro tak, to ja kupię 2 sztuki, a nie 4 jak rok temu. Tradycja zachowana, karp będzie na wigilijnym stole. Umiaru koledzy rybacy, umiaru! cena 20 pln w hurcie była bardzo dobrą ceną! Tą żabę będziemy musieli połknąć w grudniu przyszłego roku.
Gość
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez lubliniak » Śro Gru 21, 2022 7:34 am

Też uważam że hurt w tym roku powinien krążyć koło 20 zł i uśredniając tak było. Zdarzały się wyskoki, ale sporadycznie. 8 grudnia pisałem że sprzedaję w detalu na stawach po 27 zł i idzie słabo. Podtrzymuję moje zdanie że sprzedaż bazarowa to 20-23 grudnia. W tym roku z powodu medialnej paniki ludzie kupowali trochę wcześniej, ale i tak główna fale przyjdzie w tych dniach. Moje spostrzeżenie nie dotyczy sklepów, gdzie medialnie zamieszano ludziom w głowach z cenami i karpiami na tackach zamrażanymi i rozmrażanymi
lubliniak
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez adam brzeziński » Śro Gru 21, 2022 10:03 am

Lubliniak piszesz że sprzedajesz na bazarach 20-23 grudnia. Jak ktoś cię złapał to 8 grudnia sprzedawałeś na stawach. Twoje przemyślenia nie dotyczą sklepów. O czym Ty mówisz! Jednak coś tu jest z cwaniaczka ha,ha
adam brzeziński
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez zbigniew krzak » Śro Gru 21, 2022 10:13 am

Ma gospodarstwo rybackie i dlatego tak pisze bo mu ryba zostaje
zbigniew krzak
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez lubliniak » Śro Gru 21, 2022 12:10 pm

A może tak na kurs logicznego czytania tekstu.
lubliniak
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez podkarpacie » Śro Gru 21, 2022 12:12 pm

Zaopatruję 8 bazarowiczów. Póki co idzie bardzo dobrze. Lepiej niż rok temu.
podkarpacie
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Ślązak » Śro Gru 21, 2022 12:56 pm

Na Śląsku wyhamowało.
Ślązak
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Gość » Śro Gru 21, 2022 1:16 pm

podkarpacie napisał(a):Zaopatruję 8 bazarowiczów. Póki co idzie bardzo dobrze. Lepiej niż rok temu.


Jak ktoś ma zapłacić drogo, to za towar dobrej jakości i świeżości, a nie rozmrażanego płata z terminem ważności do 22.12.
Gość
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez okolice Łodzi » Śro Gru 21, 2022 1:21 pm

U mnie większość kupuje 22-23 grudnia lub około tego w dzień targowy. Dotychczasowy poziom sprzedaży podobny do zeszłorocznego.
okolice Łodzi
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Gość » Śro Gru 21, 2022 1:44 pm

mrożony, rozmrożony, mrożony,rozmrożony, śmietnik. Taki los tęgie łby zgotowały naszemu karpiowi. A teraz się dziwują, że tyle tacek ląduje w śmietniku
Gość
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez dwa » Śro Gru 21, 2022 5:49 pm

Ja ja ! Idzie dobrze... To skąd te ogłoszenia? W ub.
r. było ich 0 . Słownie: zero.
dwa
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Janusz Migocki » Śro Gru 21, 2022 6:15 pm

Wszyscy czekali do ostatniej chwili... i maja brawo dla was! Wysoka cena Karpia spowodowała panike w zakupach... kilka telefonów dziś i jak się okazuje? W magazynkach nadwyżki detal wyhamował.. i handlarze odmawiają odbiorów! W hurcie miałem po 20.. detal po 28 dziękuję teraz odpoczywam
Janusz Migocki
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez kalisz » Śro Gru 21, 2022 6:41 pm

Nic nie wyhamowało, Sprzedaż na bazarkach się rozpędza.
kalisz
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Janusz Migocki » Śro Gru 21, 2022 7:30 pm

Taaa rozpędza.. jak ktoś miał obroty z rzędu ok. 30-40 tys dziennie a od 3-4 dni po 50% to wyhamowało.. a na bazarkach ile wy tam Karpia sprzedajecie...
Janusz Migocki
 

Re: jaka cena na swieta - KARP

Postprzez Orion » Śro Gru 21, 2022 8:49 pm

Jest lipa z handlem karp nie idzie dobrze ludzie biorą inne ryby. Widziałem już cenny w hurcie 17,50. A w detalu po 24 zł Nie wiem czy to wina tej pogody czy pazerstwa i podnoszenia ceny wcześniej. Albo braku kasy naszego narodu.
Orion
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 62 gości