Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Moderator: ekspert_PK

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez rybak » Pon Lis 15, 2010 6:58 pm

Co roku sprowadzane są karpie z Czech i Litwy jednak w tym sezonie nasi bracia podobnie jak my nie mieli dobrych przyrostów. Z tygodnia na tydzień podnoszą ceny, każą sobie płacić gotówką i odbierać ryby na grobli. Importem nie zajmuje się jeden podmiot jednak wielu z nich poniosło ogromne straty podczas kampanii z przed trzech lat. Dlatego w tym roku podchodzą do handlu żywym karpiem bardzo ostrożnie. Cena w Czechach nie jest niższa niż w naszych gospodarstwach wyprzedających się w trakcie odłowów. Pewną ich zaletą jest jednak sieć autostrad którymi szybko można przerzucić na Śląsk duże ilości ryb.
rybak
 
Posty: 70
Rejestracja: Nie Mar 21, 2010 3:57 pm

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez leszcz » Śro Lis 17, 2010 11:25 am

Niekture sklepy sieci Leclerc już podpisały kontrakty na grudniowe dostawy karpia świątecznego w cenie powyżej 10 zł. netto za 1 kg.
Po przeanalizowaniu możliwości rynku ich menadżerowie uznali, że karpia w tym roku napewno zabraknie.
leszcz
 

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez gość » Czw Lis 18, 2010 4:38 pm

co z tego jeżeli w promocji tego karpia pogonią po 8,5 żeby klijeńci zostawili kasę za inne produkty. 20ton karpia na jeden sklep przed gwiazdką to wartościowo+- obrót dobowy jednej kasy. kilka lat temu w carefur w Toruniu była promocja 1karp za darmo (do zakupów powyżej 150złoty).
gość
 

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez Gość15 » Sob Lis 20, 2010 10:19 pm

w Tesko też będzie promocja bo ludzie kupią karpia po 7 zł ale zostawią 2 stówki na głupotach, dużo jest hipermarketów które wszystko zrobią by ściągnąć klienta przed świętami, cena karpia jest taka jak w tamtym roku 8,25 - 9 zł jeżeli ktoś jest marzycielem to powodzenia marzenia nie są zabronione.
Gość15
 

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez kropek » Sob Lis 20, 2010 11:07 pm

Gość15 napisał(a) :
> w Tesko też będzie promocja bo ludzie kupią karpia po 7 zł ale zostawią 2
> stówki na głupotach, dużo jest hipermarketów które wszystko zrobią by
> ściągnąć klienta przed świętami, cena karpia jest taka jak w tamtym roku
> 8,25 - 9 zł jeżeli ktoś jest marzycielem to powodzenia marzenia nie są
> zabronione.
Tesco po podsumowaniu akcji promocyjnej z grudnia 2008 gdzie sprzedawano karpia po 6.99 postanowilo juz nigdy nie popełniać tego błędu.
Klienci ustawiali sie wyłącznie po karpia, pomijali inny towar. Akcja przyniosła wyłącznie straty.
Postanowiono, że lepiej sprzedawać karpia kilkadziesiat groszy powyżej kosztów zakupu. W tamtym roku było to 9.99 zł przy zakupie brutto 9.00-9.20 zł
W tym roku cena zakupu przez sieć będzie na poziomie 10.50 brutto. To pozwoli sprzedawać ryby w cenie 10.99 detal.
Czy drobny handel będzie miał szansę na interes, jeśli karp będzie w tej cenie w marketach ?
Moim zdaniem tak. 21.12 karpia już nie powinno być w marketach, a jak już to tylko mniejszy jak 1.00 kg.
Jeśli drobny handel zarezerwuje i zapewni karpia w dniach 21-13.12 dobrej jakości o masie 1.40-1.80 kg sprzeda każdą ilość po 14 zł i więcej.
Podstawowa sprawa to udanie się do producentów już teraz i zarezerwowanie ryb w tej jakości.
kropek
 

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez kropek » Sob Lis 20, 2010 11:08 pm

kropek napisał(a) :
> Gość15 napisał(a) :
> > w Tesko też będzie promocja bo ludzie kupią karpia po 7 zł ale zostawią 2
> > stówki na głupotach, dużo jest hipermarketów które wszystko zrobią by
> > ściągnąć klienta przed świętami, cena karpia jest taka jak w tamtym roku
> > 8,25 - 9 zł jeżeli ktoś jest marzycielem to powodzenia marzenia nie są
> > zabronione.

> Tesco po podsumowaniu akcji promocyjnej z grudnia 2008 gdzie sprzedawano karpia po
> 6.99 postanowilo juz nigdy nie popełniać tego błędu.
> Klienci ustawiali sie wyłącznie po karpia, pomijali inny towar. Akcja przyniosła
> wyłącznie straty.
> Postanowiono, że lepiej sprzedawać karpia kilkadziesiat groszy powyżej kosztów
> zakupu. W tamtym roku było to 9.99 zł przy zakupie brutto 9.00-9.20 zł
> W tym roku cena zakupu przez sieć będzie na poziomie 10.50 brutto. To pozwoli
> sprzedawać ryby w cenie 10.99 detal.
> Czy drobny handel będzie miał szansę na interes, jeśli karp będzie w tej cenie w
> marketach ?
> Moim zdaniem tak. 21.12 karpia już nie powinno być w marketach, a jak już to tylko
> mniejszy jak 1.00 kg.
> Jeśli drobny handel zarezerwuje i zapewni karpia w dniach 21-23.12 dobrej jakości o
> masie 1.40-1.80 kg sprzeda każdą ilość po 14 zł i więcej.
> Podstawowa sprawa to udanie się do producentów już teraz i zarezerwowanie ryb w tej
> jakości.
kropek
 

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez obserwator » Nie Lis 21, 2010 10:46 am

Prawie wszystkie sieci kontraktują karpia powyżej 10 zł.
obserwator
 

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez teflon » Pon Lis 22, 2010 7:00 pm

obserwator napisał(a) :
> Prawie wszystkie sieci kontraktują karpia powyżej 10 zł.

Prawie masz rację. Nie powyżej, ale poniżej. Brutto prawie 10 zł.
teflon
 

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez tomasz sosiński » Pon Lis 22, 2010 10:17 pm

przestańcie nawet duże sieci można dostać na 9,50 netto kwestia przetrzymania i regularnych dostaw, chodzi o to żeby ryba wyglądała,żyła itd , do tego nowe PLASTIKOWE pojemniki do transportu ryb do domu. Pomysł o tyle dobry, że może ekolodzy dadzą nam pokój.
tomasz sosiński
 
Posty: 198
Rejestracja: Sob Mar 06, 2010 10:06 pm

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez serek » Wto Lis 23, 2010 9:14 pm

jak sie uda
serek
 


Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez Gość » Czw Lis 25, 2010 8:49 pm

tylko kto go kupi ludzie zrozumcie zamiast 5szt. kupi jednego i tak spadło spozycie karpia w okresie swiatecznym w ciagu ostatnich lat.
jak szynka jest po 16zł to jej nie kupuje jak po 10zł wtedy biore wiecej. ludzie nie podniecajmy sie ze zbijemy majatek na propagandzie. karp w hurcie 11zł smiechu warte jak bedzie go mało to go sprowadzą. dzisiaj byłem na ryneczku karp 16zł ludzie sie smieja ze losoś jest tańszy. a od 8 grudnia markety zrobia wielka promocje na karpia 7.99zł i wszyscy tam polecą a skad on bedzie (karp nie zna granic) i jak to bedzie dobrze ze jest ta promocja bo wszedzie taki drogi i jak zwykle bede slyszal tekst bo w t. jest po 8zł no to mowie idz i kup słysze juz kupilam i zamroziłam i głupi szyderczy usmieszek az czlowieka szlak trafia i kto na tym zyska napewno nie my przecież przeciez to wszystko jest napedzane przez media ze mało karpia ze bedzie drogi a ludzie jak zobacza ze jest promocja od 8 do 15 grudzien tutaj gra nie rozgrywa sie o tysiace tylko miliony zł zarobione na przedswiatecznych klientach nigdy ryb nie zabraklo i nie zabraknie ktos to dobrze zaplanował powodzenia ja przeszedlem na produkcje zarybieniówki i nie mam tego klopotu jeszcze raz powodzenia!!!!!!!!!11
Gość
 

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez rybak » Pią Lis 26, 2010 8:19 am

Gościu, przypomnij sobie i napisz tu proszę po ile sprzedawałeś na wiosnę swój materiał zarybieniowy?
rybak
 
Posty: 70
Rejestracja: Nie Mar 21, 2010 3:57 pm

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez Gość » Pią Lis 26, 2010 8:55 am

9zł wieksze ilosci drobne 10zł
Gość
 

Re: Po ile handlówka w tym roku?? Tylko nie piszcie...

Postprzez rybak » Pią Lis 26, 2010 11:32 am

Ja kupowałem materiał na wiosnę i miałem zakontraktowany po 9 zł. ale dostawca nie wywiązał się z ilości i musiałem płacić po 11,50/kg. i to po wielkich poszukiwaniach bo większość do których dzwoniłem żądała już od 12 do 14 zł./kg. a to były zakupy hurtowe... mój samochód odbierał rybę prosto z grobli.
Do marketów wozi się po nocach i stoi się w kolejkach do rampy żeby odeprali - koszty logistyczne z roku na rok są coraz większe.
Dlatego cena 10 zł. netto/kg. nie wydaje mi się jakaś astronomiczna jak na ten rok i taką średnio uzyskałem.
Nie martwię się też że zostanę z rybą. Zapytaj innych czy się martwią?
rybak
 
Posty: 70
Rejestracja: Nie Mar 21, 2010 3:57 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości