Bełżec - mistrzowska promocja


Kiedy 14 lat temu (jak ten czas leci) najpierw rybacy, a wkrótce duża część naszego społeczeństwa dowiedziała się o akcji promocyjnej "Pan Karp", wielu hodowców jeszcze nie doceniało potrzeby zachęcania do jedzenia ryb. Z czasem, gdy rynek stawał się coraz bardziej konkurencyjny, a reklamy omal wszystkich produktów spożywczych zaczęły się wzajemnie w mediach "przekrzykiwać", promocja stała się naturalnym uzupełnieniem produkcji. Gospodarstwa rybackie w pierwszych latach dołączały do ogólnopolskich promocji "Pana Karpia", propagując logo kampanii w trakcie sprzedaży swoich ryb. Potem stopniowo zaczęto dostrzegać potrzebę indywidualnego promowania swojej produkcji, często z własnym logo, co było racjonalną oznaką wzrostu świadomości rynkowej rybaków. Zaczęły powstawać nowe strony www, projekty graficzne logotypów, a ostatnio również profile rybackie na fb. Natomiast dosyć nieśmiało gospodarstwa rybackie samodzielnie brały udział w targach, wystawach czy konkursach. Ale i to powoli zaczęło się zmieniać. Między innymi w 2010 roku Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. w Ełku zdobyło tytuł Wicemistrza Krajowego AgroLigi, w konkursie, który promuje wyróżniających się rolników oraz przedsiębiorców działających w tej branży. Stosowny dyplom z rąk Prezydenta RP odebrał wówczas Leopold Szostek i Sabina Buraczewska. Potem w 2016 r. Gospodarstwo Rybackie Budy Grzegorza Wójcickiego z woj. świętokrzyskiego zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie organizowanym pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju - "Rolnik-Farmer Roku" w kategorii "gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu". Były to pierwsze jaskółki w kategorii wyróżnień i zaszczytnych miejsc dla rybaków. Z czasem gospodarstwa rybackie zbierały coraz więcej cennych laurów, rejestrowały swoje produkty jako tradycyjne, czy regionalne. W tym roku do tych trofeów rybacy dorzucili kolejne bardzo prestiżowe - 11 czerwca br. najlepsi rolnicy i najlepsze firmy rolno-spożywcze minionego roku zostali uhonorowani przez Prezydenta RP podczas Gali AgroLigi w Belwederze., a tytuł Mistrza Krajowego Agroligi 2018 w kategorii Rolnicy otrzymali nasi dobrzy znajomi - Antoni, Anna i Ireneusz Kuśmierczak z Gospodarstwa Rybackiego Bełżec. Ogromne gratulacje dla rodzinnej ekipy z Lubelszczyzny za wielką i wieloletnią pracę, konsekwencję, piękną i skuteczną wizję rozwoju swojej rybackiej firmy, umiejętność współpracy w branży i poza nią, a także kapitalną promocję nieczęsto docenianego dotąd karpiarstwa.

W konkursie AgroLiga, który jest prowadzony od 1993 roku, udział wzięło już blisko osiem tysięcy rolników i agrofirm, ale wśród laureatów, rybaków można policzyć na palcach jednej ręki. Od 2008 roku Honorowy Patronat na Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP.

Jesteśmy dumni z rodziny Kuśmierczaków, którzy poszli śladem ekipy z Ełku, tym bardziej że Gospodarstwo Rybackie Bełżec jest wieloletnim członkiem "Pana Karpia". Wierzymy, że ten niewątpliwy sukces był w jakiejś mierze inspirowany także działaniami promocyjnymi "Pana Karpia".

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Lada tydzień ruszamy z naszą kolejną kampanią promocyjną, do której zapraszamy wszystkich swoich członków. Kampania będzie prowadzona w wielu regionach naszego kraju. Szczegóły już wkrótce.


powrót